Olyan beltéri játékokat keresel, amivel a bocsod le tudja kötni magát a lakásban? Az ideális játék szellemileg és/vagy fizikailag hosszabban is lefoglalja és nem kerül egy vagyonba? Mi pont ilyen játékokat gyűjtöttünk össze, gyere és válogass az ötletek közül!
A téli időszakban egyébként is kevesebbet mozdulunk ki az otthonunkból, most azonban még a szokottnál is több időt töltünk a gyerekekkel együtt a lakás falai között. Ha már nem tudsz mit kitalálni, hogy lemozgasd vagy legalább lefoglald a kicsi bocsokat, akkor ez a cikk lesz a megmentőd.
Szuper kreatív és fillérekből, saját kezűleg is elkészíthető játékokat válogattunk össze, hogy a gyerkőcök boldogok legyenek, anyunak meg legyen végre egy kis ideje fellélegezni. :)
Ugrálós mező
A földre ragasztott jelzésekkel olyan akadálypályát kell kialakítani, ahol páros lábbal, csak bal vagy csak jobb lábbal ugrálva vagy épp törpejárásban, tyúklépésben vagy futva kell megtenni a felrajzolt távot. Itt egy remek példa egy ilyen mezőre.
Takarító kihívás
Lényegében szét kell szórni egy adott területen valamit (pl. faleveleket, legot, üdítős kupakot stb.) és egy a földön, pl. celuxxal, maszkolószalaggal kialakított körbe kell seperniük az összes holmit a gyereknek. Haladó változatban már kisebb a kialakított kör és időre megy a sepregetés.
Arra azért nem kell számítani, hogy a jövőben a gyerekek széles mosoly kíséretében fogják átvállalni a teljes házimunkát, de ez a játék számukra főleg kisebb korban nagyon is szórakoztató.
Mozgással kombinált memória játék
A feladat, hogy minden különböző színű pohárhoz (és üresen maradt tányérhoz) más-más mozdulatok tartoznak, amit a gyerkőcnek észben kell tartania, majd az anya által felállított sort tökéletesen kell elmutogatnia. Ha sikerült lehet nehezíteni, ha nem pedig könnyíteni.
Ha szívesen megnéznéd videón is, katt. ide!
Labda fújás
Egy kialakított pályán (a seprűs játékhoz hasonlóan) lehetőleg a vonalon belül maradva a kezdőhelytől szívószál segítségével kell elfújni a pom pom labdát vagy papírgalacsint a célig.
Ha van kivel versenyezni úgy még élvezetesebb. A pálya kialakítását, megváltoztatását is nyugodtan rá lehet bízni a gyerekekre. ;)
Építkezz az égig!
Ebben a beltéri játékban a gyereknek kis pálcikákra szúrt hungarocell vagy szivacs darabokból kell minél magasabb tornyot építeni. A játék akkor lesz igazán nehéz a bocsok számára, ha különböző méretűek lesznek a pálcák és a rajtuk lévő kockák is.
Vigyázat a botok ne legyenek hegyesek, nehogy sérülés legyen a vége!
Kezdődhet a horgászat
Mielőtt bedobnád akár csak képletesen is a gyereket a mély vízbe, először köss egy gémkapcsot vagy gombot egy madzagra és kérd meg, hogy a széken állva gyakorolja a pohárba dobást! Órákig képesek ellenni vele és kitöröm örömmel szokták fogadni a sikerélményt ebben a játékban.
Két kezes rajzolás
Fejlesztő játék, ami még felnőttnek is rejthet kihívásokat. A lényege, hogy a bal és a jobb kézzel ugyan azt az útvonalat kell bejárni ceruzával/kupakkal/ujjal. Az igazán profik persze megpróbálkozhatnak az eltérő minták egyidejű rajzolásával is.
Több másik játékötlettel együtt ebben a videóban nézhetitek meg, hogy kell ezt elképzelni egy hihetetlenül kreatív család előadásában.
Szűrő befűzés
Igazán költséghatékony játék, ami képes igazán lekötni a kicsik figyelmét. Az első változatban neki kell befűznie a különböző madzagokat a tésztaszűrőbe a másikban viszont anya/apa által korábban készített feladványt kell szó szerint kibogoznia.
Párna hopp
Két párnára és egy nem csúszós talajra lesz szükség a játékhoz. Az egyik párnáról a másikra páros lábbal kell átugrani a bocsoknak, majd a hátuk mögött lévő párnáért visszanyúlva, újabb szigetet kell képezniük. Egészen a meghatározott célig kell folytatni az edzésnek is beillő mozgást. Lehet magában is játszani, de egy akadálypálya részét is képezheti. Remek lefárasztó feladat egészen kicsiknek és már nagyobbacska gyerekeknek is.
Labda csúszka
Egy kartonlapból csúszdát kell készíteni a gyereknek, amin leengedés után egy tálba kell landolniuk a golyóknak. A képen lévő változatnak külön előnye, hogy a gyereknek valószínűleg elég sok labdát kell majd újra és újra összeszedniük ezáltal levezetve a felesleges energiájukat.
Ha a szülő is csatlakozna, akkor ő legyen a csúszka tetejénél és engedje le a golyókat úgy, hogy közben a másik kezével mozgatja a kartonlapot balra-jobbra és a csemetének nincs más dolga mint egy kosár segítségével elkapni az így érkező labdákat.
A harmadik változatban a golyókat gurítani kell olyan erősen, hogy pont abba a kosárba érkezzenek, amelyik a legtöbb pontot éri. Természetesen a kosarakat egy idő után át kell helyezni, hogy ne váljon unalmassá a játék.
Árnyék rajzolás
A vonalkövetés elsajátításának roppant mókás módja a kedvenc figurák árnyékának megrajzolása. Ha a nappali fény már nem elég, akkor oldalról lámpával világítsd meg a gyerkőcnek az állatkákat.
Labda halászat
kezdetnek a gyerkőc babakádjába tölts egy kis vizet és szórj bele néhány műanyag labdát! Neki pedig egy a konyhában is használatos kanál segítségével ki kell pecáznia a gömböket, majd a megfelelő üvegbe kell belepottyannia őket. Az üvegek megjelölésével remekül lehet a motoros funkciók fejlesztésén kívül a színeket is gyakorolni.
Fűzz gyöngyöt másképp!
Színek szerint külön válogatva a színes gyöngyöket kell a hurkapálcára tenni őket. Sok kis finom mozdulat és közben titkokba még a rendrakásban is segít a bocs. ;)
Fújd tele a zacskót!
Készíts ki néhány papírzacskót, amit aztán kéz használata nélkül kell teljesen kinyitni pusztán levegő befújás segítségével. A felborult zacskókért a későbbiekben lehet mínusz pontokat osztani, de kezdetben még ne legyél ilyen szigorú.
Csipesz torony
Csak néhány színesre festett fa spatula (ez egy másik délutáni elfoglaltságnak is klassz ötlet) és pár csipesz kell hozzá. Lehet feladatkártyákat készíteni hozzá, de a gyermeki kreativitást is hagyhatod felszínre törni. Én most ezt a képet válaszottam, de itt találsz még több variációt is!
Pohár reptető
A képen is látható módon két szék közé kell egy-egy kötélpályára papírpoharat fűzni. A feladat az lesz, hogy a lehető leghamarabb kell az egyik széktől egészen a másikig elfújni a saját poharat, lehetőleg úgy, hogy nem érjen hozzá senki szájjal a poharakhoz és ne is segítse az ellenfelét.
Plüssállat áthelyezés
A személyes kedvencemet a végére hagytam. Hanyatt fekve a lábaival kell összefogni a plüss állatkát a bocsnak, majd a lábát magasba emelve kell beletennie egy a fejénél lévő tárolóba a játékot. Videós bemutatót itt láthatsz róla.
A valóságban az idő múlásával egyre ritkábban kerülnek elő a plüssállatok (amik nem a kedvencek) pedig a legtöbb kisgyerekes háztartásban bőven akad belőlük. Ezzel a tornagyakorlatnak is beillő mozdulattal újra rávehetjük a csemetét, hogy megint vegye elő őket.
Ezekkel a remek ötletekkel egész biztos sikerül egy boldog és fáradt gyerkőcöt kapni a nap végére. ;) Nektek is vannak hasonló, jól bevált, házilag is elkészíthető játék ötleteitek?
Ha pedig társasházi témában bármilyen kérdésed van, nézd meg, kik vagyunk, mik vagyunk (ehhez kattints ide) és keress bátran! Épp leváltanátok a közös képviselőt vagy kíváncsi vagy, mi hogyan csinálnánk, ha a te házadat is mi kezelnénk? Nézd meg, szerintünk hogyan lehet jól csinálni! Kattints és ismerkedj meg Házmestermedvével, munka közben!