Nagyon sokan vagyunk, akik imádunk kerékpározni. És közülünk nagyon sokan élnek kis lakásban. Vagy nagyobban, de mindenképp panelban vagy valamilyen társasházban, ahol a kerékpár tárolásának kérdése már sajnos nem annyi, hogy levisszük a babakocsik mellé a tárolóba. A tárolóban már nem fér, vagy nem lehet bezárni, vagy semmiképpen sem hagynánk ott az értékes bringánkat.
A lépcsőházban sem hagyhatjuk, ugyanis azt pedig a tűzvédelmi szabályzat tiltja meg, tudniillik tűzvédelmi szempontból minden menekülési útvonalat szabadon kell hagyni, így még a virágok tárolása sem egyértelmű, nemhogy a kerékpároké…
Erkélye sincs mindenkinek, ugye!
Szóval a lakáson belüli tárolásra kell megoldást találni és szerencsénkre rengeteg megoldás létezik! Nagyon sok ötletet találunk mindenféle lakberendezési stílusba beleilleszthető eszközökről, melyeket akár elkészíthetünk saját kezűleg de készen is megvehetjük és nem is drága megoldások.
Kerékpártárolás okosan
Utánanéztem tüzetesen, hogyan, miképpen lehetne frappánsan, helytakarékosan, de mégis stílusosan megoldani a csodaszép bringánk tárolását és íme, ezen eredményekre jutottam:
Akaszd fel biciklidet trófeaként!
Picasso után szabadon - azaz az ausztrál dizájner, Andreas Schieger nyomán - akár trófeaként is felakaszthatjuk kerékpárunkat. Vegyünk egy kiszuperált ülést és kormányt, fessük olyan színűre, amilyenre szeretnénk, erősítsük fel egy szépen munkált falapra, majd mindezt fogassuk fel egy szabad falfelületre. Az eredmény mindenképpen látványos sőt, még vicces is!
2in1 - Kerékpártároló és szekrény egyben
A falon való tárolásra rengeteg jobbnál-jobb ötlet létezik, nekem legjobban ezek a kis szekrénykés megoldások tetszenek, mert a bringához szükséges eszközök is mind egy helyen lehetnek, így nem felejtem el magammal vinni a lámpákat, a pótbelsőt, a kulcsokat stb. Természetesen ehhez érdemes olyan kerékpárt választani, ami igazán tetszik, ami dísze is lehet a lakásunknak.
Design kerékpártárolók
Hasonló ötlet alapján még néhány falra szerelhető designer megoldás, ezek bringa nélkül, önmagukban is lakásdíszítő elemek lehetnek:
Felfogathatjuk az ülésnél is
Létrára fel!
Íme néhány létrás verzió, a fából készült változatokat az ezermester tulajdonosok könnyedén elkészíthetik:
Praktikus - helykihasználási szempontból - a lépcső alatti terület is:
Ha méretesebb előszobánk van, akkor ez a megoldás oda tökéletes, de akár egy nagyobb szobában a könyvespolc folytatása is lehet:
És itt van az első keréknél felfüggesztett verzió, így kisebb helyen több bringa is kényelmesen elfér:
Nálunk a plafonról is bicikli lóg!
Az egyszerű “fregolis” megoldás. Itt érdemes egy harmadik kampót is alkalmazni, ami oldalról húzza a fal felé a kerékpár alsó részét, így biztosan nem verjük bele a fejünket alacsonyabb mennyezetnél sem.
Na, és itt a jó öreg gázcsős megoldás:
Az angol Cycloc egy nagyon egyszerű, praktikus, műanyag, falra szerelhető eszköz, többféle színben kapható, függőlegesen és vízszintesen is stabilan tartja a kerékpárt.
Van megoldás arra is, ha sohasem szeretnél leszállni a nyeregből!
A végére hagytam egy igazi dekorációs megoldást, az esti hangulatfény ala bringát:

Egyébként végiggondoltam ezt az egész bringatárolás dolgot: nagyon szuperek ezek a designer megoldások, tényleg díszítő elem lehet a cajga, de azért ha a lakásban tároljuk őket, figyelni kell a koszra - nem visszük a szobába sárosan, porosan, ugye - minden bringázás után csutakolni kell a paripákat… mert olyan lesz a fal, vagy a szőnyeg… vagy nem kerékpározunk esőben és nem megyünk terepre sosem…
Nem lehetne mégis valami jól zárható, kódos, kamerával felszerelt tárolót kialakítani a házban?? Plíííz!
Forrás: pinterest.com, cycloc.com