Javában tombol a nyaralós időszak, és ilyenkor mindig felmerül a kérdés, hogy mit vigyél magaddal. Amikor már a fél család térdel a bőrönd tetején, hogy be tudd zárni, akkor elkél néhány jó tanács. Parancsolj, összeírtam néhány ötletet, hogy könnyítsek a terheiden.
Mit lehet tenni ha nem lehet becsukni a bőröndöt?
- hagyj otthon néhány holmit
- mérlegeld, hogy mással ki lehetne-e váltani az adott dolgot
- a kötelező darabokból válassz praktikusabb darabokat
- rakd újra a bőröndödet, de ezúttal helytakarékosabban
Ezeken a lépéseken fogok most részletesebben végig menni, és mindegyikhez mondani néhány olyat ötlet, ami eldöntheti a bőrönddel vívott harcodat, méghozzá a te javadra.
Ne vigyél magaddal felesleges holmikat!
Amit itthon tudsz hagyni szívfájdalom nélkül azt ne pakold be. Vannak olyan holmik, amiket elsőre jó ötletnek tűnhet eltenni, de később nem fogod érezni a hiányát. Két olyan példa következik, amiket általában megbánnak az utazók, de te is biztosan tudnád növelni a listát.
Karóra
Több ok miatt is jó, ha a fiókban felejted.
- A legfontosabb, hogy pihenni mész, szóval próbálj meg kötetlenebb programokat csinálni és kevésbé betáblázottnak lenni.
- További érv, hogy karóra sávosan fogsz lebarnulni tőle, ami nem túl szép.
- Ráadásul a telefonodon úgyis lesz óra, ha szükséged érzed, hogy megtudd mennyi az idő.
Több töltő
Mielőtt reflexből behajított a telefonokhoz, fényképezőgépekhez és egyéb kütyükhöz a a töltőt, vess rájuk egy pillantást. Manapság, már a legtöbb elektronikai cucchoz tökéletes jó ugyan az a töltő.
Spórolj helyettesítéssel!
Kell egy kis olvasnivaló
Nagyon sokan pakolnak nyaraláshoz könyveket, de elég ritka, hogy valaki, aki egyébként a hétköznapokban nem szokott olvasni egy vadiúj és élményekben gazdag helyen kezd neki egy regénynek (befejezni meg szinte reménytelen).
Ha ragaszkodsz a hosszabb olvasnivalóhoz, akkor azt töltsd le elektronikusan és telefonon vagy tableten álljon a rendelkezésedre. Ez a tanácsa azoknak is megszívlelendő, akik egyszerre több könyvet is visznek magukkal, hátha pont a másikhoz lesz kedvük a tengerparton.
Ha félsz, hogy lemerül a telefonod, akkor könyv helyett még mindig jobb egy power banket (is) vinni magaddal.
Ha mindenképp ragaszkodsz a papíralapú betűkhöz, akkor a megfelelő társad a magazinok lesznek, amiket kiolvasás után nem kell visszafelé magaddal hoznod.
Útikönyv, szótár, térkép...
Ugyan az a helyzet, mint a könyv esetében. Telefon nélkül már egyetlen lépést sem teszünk és ha már ez így van ki is használhatnánk. Nem igaz?
Itthon töltsd le a téged érdeklő útvonalakat és dobj fel egy szótárt is, hogyha szükség lenne a kézzel-lábbal mutogatáson (vagy az általad beszélt nyelveken) kívül a helyi nyelvre, kéznél legyen. Ezért teljesen felesleges súlyos kilókkal terhelni a poggyászodat.
Sminkeltávolítás mesterfokon
Sminklemosó folyadék és vattakorong hegyek helyett vigyél magaddal egy darab sminklemosó kendőt. Rengeteg hely felszabadul majd a bőröndödben, ráadásul olcsó és a környezetet is kíméli. Sima csapvízzel kombinálva a legtöbb sminktermékkel maradéktalanul megbirkózik, és kézi kimosás és száradás után újra használható.
Több funkciós nagy kendő
Főleg a csajoknak írom, hogy vannak apró trükkök, amikkel a ruhatár mérete csökkenthető a nyaralás alatt. Ezek egyike, egy mindenhez jól párosítható nagy méretű kendő.
Mutatom mi mindenre jó ha van nálad egy ilyen utazás alatt:
- Fejre kötve napszúrás ellen tökéletes, trendi és nem kell kalapot cipelned, amit úgyis elfújna a szél.
- Strandruha helyett is kiváló, csak magad köré tekered és itt-ott némi csomóval rögzíted és kész is.
- Övnek is hordhatod, nagyon jól tud kinézni, amikor a farmernadrág bújtatóba egy kendő van befűzve, próbáld ki bátran!
- Ha az esti séta alatt fázni kezdesz terítsd a válladra, jobb mint egy nehezen cipelhető kardigán.
Egyébként a nyakad köré csavarva, hajadba fonva vagy a táskádra rögzítve is szállíthatod, ha pont nincs rá szükséged.
Vinni kell, de nem úgy ahogy gondolod
A törölközőkből pedig nem engedek! (dehogynem)
Ha nyaralni mentek mondjuk egy tengerparthoz, akkor egyértelműen szükséged lesz több garnitúra törölközőre. Igen ám, de a nagy méretű törölközők rengeteg helyet foglalnak, a kisebbek meg nem sok mindenre használhatók. Érdemes beruházni néhány darab gyorsan száradó törölközőre.
Ezek azért hasznosak, mert:
- villámgyorsan újra szárazak lesznek használat után, így könnyebben elpakolhatók vagy újra használhatók
- ráadásul nagyon vékonyak, tehát fele akkora helyet foglalnak, mint hagyományos társaik
Kozmetikumok egész hada
Ne tedd be a bőröndbe automatikusan a sampon, balzsam, testápoló stb. készleteidet a fürdőszoba polcairól. Hidd el nem fogod felhasználni az egész flakonnal a nyaralás alatt. Egyébként is már félig elfogyott otthon, szóval levegőre is pazarlod az értékes helyet a táskádban.
Több utat is választhatsz, hogy ezt elkerüld:
- kérdezz rá a hotelnél előre, mert ha olyan helyre mentek nagy valószínűséggel benne van a szoba árában és kikészített samponokat fogtok kapni, tehát egyáltalán nem kell vinned ilyesmit
- inkább kis kiszerelésű változatait vedd meg a drogériában a szokásos kencéidnek
- ha drágállod a mini verziókat a boltban, vegyél utazóflakon szettet és így vigyél a kedvenc termékeidből
Gyógyszer halmozás
Addig rendben van, hogy vinni kell gyógyszereket, de ne az egész dobozt vidd el, hanem vágd le a levélről azt a mennyiséget, amit a nyaralás ideje alatt be kell venned és tegyél el pár darabot pluszba is.
Ha rendszeresen semmit sem szedsz, akkor is jó ha van nálad néhány fajta gyógyszer (pl. hasmenésre, fejfájásra stb.) mert fel kell készülni a váratlan megbetegedésekre is. Ilyenkor elég pár szemet eltenni mindegyikből, ahelyett, hogy komplett patikát cipelnél magaddal.
Pakolj okosan a bőröndbe!
A bőrönd tetrisz az egyik legutálatosabb dolog a nyaralással kapcsolatban, de sajnos a helyspóroláshoz szükség van rá. Próbáld ki, hogy a pólóidat felgöngyölítve teszed el a szokásos hajtogatás helyett. Nemcsak kevésbé lesznek gyűröttek, de kevesebb helyre is lesz szükségük.
Használd ki a legapróbb réseket is. Pl. a napszemüvegedet vedd fel, a felszabadult merev falú tokjába pedig tegyél valamit, ha mást nem is 4-5 titokzoknit. Ugyan ez a helyzet a merevebb cipőkkel is, amiket szintén ki lehet tömni.
Minden úti célhoz, és személyhez más pakoló listára van szükség, de a fenti alapvető elveket a legtöbb esetben könnyen alkalmazhatod, ha csávába kerülnél már a befelé pakolás fázisában. Neked vannak jó trükkjeid? Ide vele!
Ha pedig társasházi témában bármilyen kérdésed van, nézd meg, kik vagyunk, mik vagyunk (ehhez kattints ide) és keress bátran! Épp leváltanátok a közös képviselőt vagy kíváncsi vagy, mi hogyan csinálnánk, ha a te házadat is mi kezelnénk? Nézd meg, szerintünk hogyan lehet jól csinálni! Kattints és ismerkedj meg Házmestermedvével, munka közben!