Járna sok levél és még sincs, volt küldemény de az hiába várt kincs. Ez nem egy mese kezdete, hanem a szomorú valóság. Létezik, hogy a postaláda éhen hal a földszinten, miközben a lakók nem győzik vadászni a postájukat a környéken? Sajnos azt kell mondanunk, hogy előfordulhat!
Nemrég eljutott hozzánk is egy jaj kiáltás, ami egy postáját sirató emberből medvéből fakadt ki az interneten. Bár az eset megdöbbentő és mi is kérdőn állunk felette, a megoldáshoz csak a történet publikálásával tudunk hozzájárulni, hátha az eddig hiába döngettet kapuk végre megnyílnak és hajlandók lesznek érdemben foglalkozni a problémával és megoldani azt.
Azt előre szeretnénk bocsátani, hogy messze nem mindenhol ez a helyzet, de ahol igen, ott hasonló tünetekről panaszkodnak. A lakók várják a postájukat, ami félig vagy egyáltalán nem érkezik meg. Amikor először találkoztunk a számunkra hihetetlennek tűnő rejtéllyel, azt hittük, hogy ilyen nem fordulhat elő, de aztán szép sorban egyre több helyszínről és egyre többen panaszkodtak hasonló jelenségre.
"Ez a te postád? Igen, ez pedig a tiéd, ha jól látom."
Akik abban a szerencsés helyzetben vannak, hogy társasházban laknak és jó viszonyt ápolnak a szomszédjukkal, azoknak van egy halvány esélyük arra, hogy előbb-utóbb elcserélik egymás között a leveleiket és mindenki megkapja a magáét. Mert, hogy az a helyzet, hogy az ő környékükön a postás csak a postaládák tetejére dobja fel nagy kupacban a ház lakóinak postáját, vagy egyszerűen random módon szórja be őket a postaládákba.
Voltak olyanok, akik arról számoltak be, hogy a szórólap gyűjtésre kihelyezett tartókban találták meg rendre a címzett (és helyesen megcímzett) leveleiket. Még szerencse, hogy most már rutinosan átnézik a reklám anyagokat, mert tudják, hogy valódi értékek is megbújhatnak közöttük.
És mi lesz a megrendelt csomagokkal?
Az érthetetlen kézbesítés itt azonban még nem ért végett, mert egy a babájával otthon lévő anyuka arról is mesélt, hogy hiába van otthon a picivel, a házhoz szállításra szoruló küldemények, mérettől függetlenül, nemhogy nem érkeznek meg, de még értesítőt sem kap róluk. A maga egyszerűségével egy idő után szépen visszakerülnek a feladókhoz, miközben a csomagot lelkesen váró család nem is tud a küldemények közelségéről.
Családi házban sem biztos, hogy jobb a helyzet
Egy vidéki nagyvárosban, családi házas övezetben lakó arról számolt be, hogy náluk az egész utca küldeményét az utca legelső postaládájába dobja be a postás. Ez olyan régóta meglévő problémának tűnik, hogy a tulaj egy időben maga járta végig az utcát és dobálta be a küldeményeket a saját helyükre. Ezt egy idő után megunva felszerelt egy közös postaládát is a sajátja mellé, amiből hazafelé menet, mindenki kiveheti a saját leveleit, mert ő csak oda szórja át a nem neki címzett postát.
Sajátságos probléma kezelés, de lássuk mások mit tettek az ügyben...
De milyen megoldásokkal álltak elő az érintettek?
A legtöbben a postást próbálták nyakon csípni, amikor a környéken jár és megkérték, hogy a leveleket és értesítőket, ha nekik szól, akkor az ő postaládájukba dobja be.
Voltak akik tovább mentek és a postán tettek panasz egy vagy több ízben, inkább kevesebb mint több sikerrel a beszámolók szerint. De felmerült egy hatékonyabbnak tűnő problémakezelés is a sok tanácstalan panaszos között.
Egy úr egyszerűen minden alkalommal, amikor számára a postás becsöngetés után átadott egy küldeményt apróval kedveskedett és karácsonykor, ahogy ő fogalmazott, év végi bónuszként is több ezer forintot ajándékozott. Azt írta, hogy neki már nincs gondja a levelekkel.
Reméljük, hogy ezt a fajta gyorsított postakezelés, amiről többen is meséltek csak a téli rossz időjárásnak, és a karácsony körüli nagy hajtásnak tudható be, és a hatalmas forgalom csillapodásával szép lassan ismét helyreáll majd a rend. A felhalmozódott csomagok és levelek végére érnek és a továbbiakban mindenki rendben megkapja a maga küldeményét.
Persze mondhatnánk, hogy a 21. században miért nem online intézik az emberek a csekk feladást, és hogy képzelik, hogy házhoz rendelnek bizonyos termékeket, de tényleg az a helyes, ha a lakók változtatnak a hozzáállásukon?
Ha pedig társasházi témában bármilyen kérdésed van, nézd meg, kik vagyunk, mik vagyunk (ehhez kattints ide) és keress bátran! Épp leváltanátok a közös képviselőt vagy kíváncsi vagy, mi hogyan csinálnánk, ha a te házadat is mi kezelnénk? Nézd meg, szerintünk hogyan lehet jól csinálni! Kattints és ismerkedj meg Házmestermedvével, munka közben!